82-річна жінка сама і без грошей приїхала з окупованої Херсонщини до Львова

82-річна пані Катерина з Херсонщини змогла самостійно без грошей вирватися з окупованого села та дістатися спочатку до Запоріжжя, а потім до Львова.  Про це розповіла її донька правозахисниця та гендерна експертка Елла Ламах на своїй сторінці у facebook.

“Моя мама, пані Катерина вже у Львові. Вона доїхала із Запоріжжя евакуаційним автобусом до Львова. О 6 ранку вона попрохала волонтера зателефонувати знову нашій тьоті Богдані (я зараз у неї живу). І сказала, що вона у штабі для допомоги на залізничному вокзалі. Сказала, що у неї все добре і спитала куди їй їхати далі. Ще вчора я зателефонувала у прихисток для жінок ВПО, домовилась, що як тільки приїде моя мама її туди заберуть. Волонтера з вокзалу попросили замовити таксі, дали водію адресу, він довіз її до прихистку, пані Наталія з прихистку заплатила за таксі, забрала маму, нагодували, дали помитися, й запропонували лягти спати. Мама сіла розповідати як вона опинилася у Львові. В цей час її онук вже сідав в машину щоби їхати на Львів забирати свою бабуню” – пише Елла.

 

Історія пані Катерини розпочалась з того, як окупанти до Скадовського району. Тоді вона перебралася в місто Скадовськ до подруги, але їздила час від часу в село годувати собак та рвати бур’ян.

“За чотири дні до пригоди моя мама зустріла одного з керівників села, який їй сказав щоби вона не ходила по селу, щоби поїхала кудись, що за нею та за моїм братом вже стежать. За два дні до пригоди до мами прийшов сусід і сказав, що на неї вже донесли, сказали, що вона ховається, і її вже давно треба віддати москалям. Того дня він прийшов в годину дня і сказав, що він знайшов машину, він заплатить, але їй треба їхати з ним, потім буде пізно. Мама мала годину на збори і поїхала з водієм та сусідом на Запоріжжя”, – продовжує жінка.

 

Водій сказав, що свій вантажний бус він спеціально переобладнав для того щоби вивозити людей. Сказав пані Катерині, що якщо в неї будуть гроші то нехай повертає, але якщо нема, то теж не терміново, що він це робить так як людям треба втікати. Він також розповів, що на дорогах та в інших місцях знаходять покалічених та мертвих людей.

“В селі всі знали маму та тата, які підтримували будівництво українських церков, організовували товариство Просвіта, організовували багато років щоби діти району вчилися в інститутах України безкоштовно. Моя мама возила вчителів та дітей в різні табори, організовувала допомогу для людей, які були в ГУЛАЗІ. В селі всі знали, що вона їм все допоможе і напише, піде їх захищати та позичить грошей”, – пише жінка.

Жінка додала, що не могла повідомити родину про приїзд, бо не працював український зв’язок.

“Вся логістика працює по всій Україні. Люди навколо всі чудові і ще раз велика подяка водіям та водійкам, волонтерам та волонтеркам. На фото моя мама у прихистку у Львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *