Чотирьом мешканцям Херсонської області повідомлено про рідозру через співпрацю з російськими окупантами
Трьом колишнім пенітенціаріям повідомлено про підозру в державній зраді, через те, що вони пішли на службу до російських окупантів. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури двом колишнім співробітникам державної установи «Північна виправна колонія № 90» та експрацівниці «Даріївської виправної колонії» заочно повідомлено про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Підозрювані влітку 2022 року пішли на співпрацю з окупаційною владою РФ та зайняли керівні посади у так званій «Службі виконання покарань у Херсонській області».Двоє з підозрюваних стали так званими «начальником приміщення, що функціонує в режимі слідчого ізолятора, на території виправного установи» та «начальником оперативного відділу». Вони чинили тиск на утримуваних, ініціювали та готували матеріали для притягнення до дисциплінарної відповідальності, порушуючи їх конституційні права. Інша підозрювана стала так званою «начальницею відділу кадрів». Жінка займалась добором кадрів у незаконно створений орган, забезпечуючи функціонування системи правоохоронного органу РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в Мелітополі.
Мешканку Херсонщини також підозрюють у колабораціонізмі та пособництві РФ, вона очолила захоплений російськими окупантами дитячий садок. Про це також повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.
За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру мешканці Херсона в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Під час тимчасової російської окупації міста підозрювана добровільно пішла на співпрацю з окупаційною владою РФ та зайняла посаду так званої завідувачки «Ясла-садок № 37 комбінованого виду міста Херсона». На псевдопосаді жінка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Впроваджувала стандарти освіти РФ, здійснювала підбір кадрів та організовувала розміщення у закладі російської символіки та російських підручників. Також задля розширення повноважень псевдозавідувачки за дитсадом було закріплено цілісні земельно-майнові комплекси”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.