Двоє мешканок Херсонщини отримали п’ять років ув’язнення, а російський військовослужбовець чекатиме на свій вирок

Двоє мешканок Херсонщини отримали п’ять років ув’язнення за участь у проведенні незаконного референдуму. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За публічного обвинувачення прокурорів Олешківської окружної прокуратури визнано винними у колабораціонізмі двох мешканок Херсонщини (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Суд призначив їм покарання – п’ять років позбавлення волі. Також жінок позбавлено права займати посади в органах державної влади, займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом строком на десять років з конфіскацією частини їхнього майна на користь держави.
“Обвинувачені добровільно брали участь у проведенні організованого окупаційною владою РФ так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонської області.
З 23 по 27 вересня 2022 року вони ходили по домівках місцевих мешканців Чорнобаївської громади з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні”, – йдеться в прокуратурі.
Жінок затримали під час стабілізаційних заходів у звільненому Білозерському районі Херсонської області. До набрання вироків законої сили жінки утримуватимуться під вартою.

Перед судом постане російський військовослужбовець, який залякував цивільне населення Херсонщини та ґвалтував місцеву жінку.

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Бериславської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця РФ за фактом порушенні законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).
“Наприкінці березня 2022 року обвинувачений у складі російського підрозділу виконував бойові завдання та контролював тимчасово окуповану РФ територію Бериславського району Херсонської області. Прийшовши на подвір’я місцевої жінки російський військовий, погрожуючи розправою їй та її дитині, заселився в їхньому домоволодінні.
При цьому, поселившись у будинку потерпілої без її згоди, чоловік неодноразово вчиняв дії сексуального характеру відносно неї, через, що її малолітній син пережив вторинну психологічну травму”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.