Фермером з Херсонщини став волонтером в Одесі (Відео)
Родина Кононенків виїхала з селища Велика Лепетиха, що на Херсонщині в квітні. На окупованій Росією території у них залишились 450 гектарів землі. В Одесі чоловік почав працювати у гуманітарному штабі, допомагати іншим переселенцям. Про історію сім’ї та як вони готуються до Нового року пише Суспільне.
Родина в російській окупації жила два місяці, допоки в місцевих магазинах не почався дефіцит продуктів.
“На початку виходили на мітинги в підтримку України. Ми до кінця не могли повірити, що це відбулось. Десь 15 квітня ми зібрались і вирушили. Коли ми вже до Баштанки під’їхали й побачили наші Збройні Сили – то всі в машині просто плакали, це була найбільша радість”, – розповів переселенець та волонтер Іван Кононенко.
Дружина Олександра розповідає, як вони з сім’єю готовились до свят. Та і зараз вона старається не зраджувати сімейній традиції.
“Щороку 19 грудня, на Миколая, ми прикрашали ялинку у нас вдома, а цього року думали, що вже відійдемо від традиції. Іграшки і ялинку ми не захопили з собою, бо не очікували, що так на довго поїдемо. Але наш господар, у якого винаймаємо будинок, він надав ялинку і ми зробили нашу традицію”, – поділилася переселенка з Херсонщини Ліна Кононенко.
На Херсонщині родина мала фермерське господарство, але через російський наступ врожай на 450 гектарах зібрати не вдалося.
“Ми живемо на лівому березі Дніпра. Там просто все мінують, все риють, обстріли. Врожай однозначно втрачений. Але ми це все подолаємо, засипимо ті окопи, засіємо і зберемо врожай. Нам тільки дай мир і перемогу – все зробимо”, – розповів Іван Кононенко.
Після переїзду до Одеси Іван Кононенко почав допомагати волонтерами у гуманітарному штабі Одеси, а з часом став завідувачем одного зі складів. Зараз щоденний графік Івана: з восьмої ранку і до ночі. Працює, аби встигнути забезпечити всіх переселенців та жителів деокупованих територій необхідним.
“Це дуже добре, що переселенці не опускають руки, не здаються, а йдуть працювати на гуманітарні склади, допомагати далі людям”, – зазначила волонтерка Юлія.