Як потерпають в окупації бездомні тварини
Різні джерела періодично говорять про нелегке життя бездомних тварин в окупації. НОВА КАХОВКА.City узагальнила всю наявну інформацію.
Тваринам дійсно нелегко доводиться у часи війни. Всю країну облетіли історії про собак, які скавчать від суму біля уламків будинку господарів. Проте нині мова піде не про психологічний стан домашніх улюбленців. Психологи б’ють тривогу стосовно душевного здоров’я безпритульних тварин під час війни.
У Новій Каховці завжди були бездомні собаки та кішки. Багатьох з них пригодовували, чіпували. Однак з початку війни їхня кількість побільшала.
“Дедалі більше собак і навіть цуценят різних порід, розмірів бігають вулицями міста. Бачила, коли йшла з магазину, велику вівчарку. Здається, у неї навіть був нашийник. Син знайомої також часто бачив собак своїх старих друзів”, – обурюється наша читачка.
Причиною збільшення кількості бездомних тварин є російська окупація. Багато людей тікають з міста, залишаючи тварин напризволяще. Дехто залишає своїх улюбленців сусідам чи знайомим, проте звірі нерідко тікають. Особливо часто втікають, тварини, що живуть у приватних домівках на подвір’ях.
“Якось проїзжав повз приватні будинки, бачив, як коти, собаки збираються біля каструль, що виставляють люди. Це означає, що тварини безпритульні та голодні”, – розповідає нашому виданню містянин.
Займатися проблемами бездомних тварин нікому. Воно й не дивно, адже більшість людей думає про власне виживання. При цьому в місті все меншає зоомагазинів і ветклінік. З кормами для тварин з перших днів російської окупації були проблеми. Їх просто не вистачало. Коли цей дефіцит стали масово привозити з Криму, люди почали купувати сухі корми мішками. Наразі ситуація не набагато краща.
“Місць, де у місті продають цигарки, більше, ніж магазинів з кормами для тварин” – констатує один із наших співрозмовників.