Актор херсонського театру розповів про життя в російській окупації та свою творчість (відео)

Заслужений артист України, актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша Сергій Михайловський зараз з родиною живе в Одесі. Про життя в російській окупації, свою творчість та плани на майбутнє Сергій Михайловський розповів Суспільному.

Разом з родиною Сергій Михайловський виїхав з окупованого Росією Херсона 30 вересня 2022 року.

“Наш директор подзвонив мені і повідомив, що моя історія війни та окупації буде також у виставі “Лишатися (не) можна”. Це важка документальна вистава про свідчення людей, які були в окупації та, як виїжджали з неї. Грати в цій виставі дуже важко, адже щоразу переживаємо всі ті події, відчуваємо ті емоції та страхи”, – каже Сергій.

Як тільки почалась війна та місто окупували російські військові, він не міг лишити батьків, тому разом з родиною переїхав до них у передмістя.

“Мені й досі сняться вибухи. Ми щодня чекали, коли почнуть обстрілювати Дар’ївський міст, адже ми недалеко від нього жили. Коли ж молодша донька сказала своє перше слово “Бах”, вирішили спробувати виїхати”, – говорить херсонець.

Треба було допомогти батькам підготуватись до зими, Сергій рубав дрова та зварив власноруч буржуйку. Остаточним поштовхом до виїзду з окупації стало оголошення про проведення так званого “референдуму”.

“Рішення виїхати ми прийняли миттєво. Дуже хотілось дочекатись українських військових та зустріти їх у нашому місті. Це й була мотивація не втрачати надії. Багато людей, знайомих хотіли б на той час виїхати, але у кожного були свої причини залишитись”, – пригадує чоловік.

Зараз Сергій Михайловський разом з родиною живе в Одесі та продовжує грати у виставах та гастролювати з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Куліша.

“Мрія у нас у всіх одна – вільна Україна. І я дуже хочу, щоб ми всі повернулися додому. Я хочу в той Херсон, який я знав до війни, але розумію, що він вже не буде таким, але буде ще кращим!”, – додав заслужений артист України Сергій Михайловський.