Акторка з Херсона працює у Чернівецькому театрі (відео)

Акторка з Херсона зараз працює у Чернівецькому театрі. Про це пише АСС media agency.

Актори Херсонського драмтеатру не співпрацювали з російськими окупантами, не брали їхню гумдопомогу і часто ходили на мітинги проти російської окупації. У Херсонському драмтеатрі Ксенія Савельєва пропрацювала 25 років. Зіграла безліч вистав і взяла участь у цікавих творчих проєктах. Та через російську окупацію довелося кинути все і тікати.

“Крізь біль знову повернулась до творчості, мистецтвом зцілюючи глядача зцілюємось самі. Тут так гарно в Чернівецькому театрі. Коли почалася культурна окупація в Херсоні, ніхто не погодився працювати в російському драмтеатрі. Там просто вивісили оголошення, що колишнім працівникам театру вхід заборонений. Наші люди не погодились на співпрацю, відповідно російські окупанти ніяк не могли відкритись – не було кому грати ролі, в них нічого не виходило”, – розповіла Ксенія Савельєва, акторка Херсонського драмтеатру.

Актори не лише не співпрацювали із російськими окупантами, а виходили на численні мітинги. Тим часом театр виплачував кошти своїм акторам, аби ті не голодували. Допомогу від російських окупантів вони не брали принципово.

“Щодня у мене був страх за свою 19-річну доньку. Ходили озброєні російські солдати. І, ти розумієш, що твоя доля залежить від цих людей”, – додає жінка.

Зараз вже у родини період гострого стресу та депресії пройшов, вони адаптовуються та шукають позитив у всьому.

“Ми сюди приїхали, і слово «Херсон» коли чуєш – сльози градом, і ти не можеш себе зупинити, це такий біль. Вони б’ють по місту, просто б’ють по серцю, по душі. Це дуже боляче, коли ти згадуєш цей Херсон, наш прекрасний, квітучий, світлий Херсон”, – каже Ксенія Савельєва.