Армія РФ обстрілює окуповані населені пункти Херсонщини, щоб виправдати втечу колаборантів та обвинуватити в цьому Сили оборони України

Російські війська обстрілює тимчасово окуповані населені пункти Херсонщини для того, щоб виправдати втечу колаборантів та обвинуватити в цьому Сили оборони України. Про це пише Суспільне посилаючись на слова керівниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталії Гуменюк в ефірі загальнонаціонального марафону.

“Так звана “влада” збирає речі і намагається втекти з Олешок та Скадовська, а для цього їм треба виправдання, чого так біжать. Саме тому вони самі обстрілюють населені пункти де базуються, а потім розповідають, що це зробили Сили оборони України, що залишатись небезпечно і треба “евакуюватись. Саме так армія РФ діяла на правому березі”, – каже Гуменюк.

Як повідомлялось напередодні, так звана “влада” Олешок та Скадовська “евакуюється” на територію тимчасово окупованого Криму. На Херсонщині евакуацію російські окупанти завжди проголошують тоді, коли їм самим треба кудись втікати. Російські військові збирають речі та намагаються створити навколо себе живий щит з місцевих жителів.

“Вони хочуть створити імідж такої псевдотурботи для людей, хоча ми знаємо, що вони просто намагаються “евакуювати” їх разом з собою, щоб убезпечити себе від атак Сил оборони”, – каже Гуменюк.

Росіяни зараз виправдовують свою втечу з Олешок, Скадовська, Нової Каховки тим, що ці напрямки знаходяться під потужною бойовою роботою Сил оборони півдня України з правого берега.

“Ми все ж таки зауважимо, що ми не б’ємо по житлових кварталах, критичній інфраструктурі, ми ретельно вишукаємо координати, вивчаємо місця розташування росіян, і коли наносимо ураження ретельно дуже перевіряємо, щоб поруч не було місцевого населення, яке може постраждати”, – каже Наталія Гуменюк.