Судитимуть так званого «начальника Департаменту охорони здоров’я Херсонської області»

Так званого “начальника Департаменту охорони здоров’я Херсонської області” російської окупаційної адміністрації судитимуть за колабораціонізм.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Слідством встановлено, що обвинувачений у травні 2022 року зайняв посаду так званого “начальника Департаменту охорони здоров’я Херсонської області” російської окупаційної адміністрації. На нього покладались обов’язки щодо впровадження у медичних закладах регіону стандартів Росії, проведення інвентаризації майна з метою подальшого розпорядження ним російською окупаційною владою. Також обвинувачений організовував «реєстрацію» медзакладів у якості юридичних осіб РФ, призначав та звільняв їх керівників”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
За вчинене чоловіку загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.