Артилеристи з механізованої бригади ім. Костянтина Острозького розповіли про свою роботу на Херсонщині (відео)

На Херсонському напрямку артилеристи не дають спокійно дихати росіянам. Історією, артилеристів, що воюють на Херсонщині поділилася АрміяInform.

Розрахунки 152-мм самохідної артилерійської установки 2С3М «Акація» окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького вдень і вночі регулярно надсилають свої «квіти смерті» росіянам, майже не лишаючи їм жодного шансу.

“Росія залишила на лівому березі чимало артилерійських підрозділів, тож постійно обстрілює мирні населені пункти області та саме місто Херсон, несучи руйнування та смерть звичайним людям. Тому знаходити та знищувати вогневі позиції росіян наше пріоритетне завдання. За останні тижні ми немало цілей знищили, окрім російської артилерії, це були й опорні пункти, склади та вантажівки з БК”, – розповідає командир батареї на псевдо «Уж».

З першого дня широкомасштабного вторгнення його підрозділ виконував бойові завдання на різних ділянках фронту. Останні місяці захисники перебувають на Херсонському напрямку, де ефективно вражають ворожі цілі.

“За допомогою аеророзвідки завжди корегуємо цілі, можемо бачити результат нашої роботи. Загалом не рахуємо, але дуже багато знищили”, – розказує військовий.

Для заступника командира дивізіону з озброєння Максима важлива повна готовність техніки до виконання бойового завдання. У бригаді він із 2014 року, починав навідником розрахунку, тому досконало знає все про це озброєння.

“У роботі на САУ все взаємопов’язано, й результат залежить від кожного – механіка чи заряджаючого. Зараз я відповідаю за справність техніки. Після кожного бойового виїзду змащуємо, чистимо, перевіряємо, тому наші розрахунки в повній готовності за командою за лічені хвилини висунутися на позиції і нищити російських окупантів”, – розповідає армієць.

Також хлопці із задоволенням розповідають про трофеї, які обов’язково обіцяли повернути росіянам, адже чимало снарядів, тікаючи, вони покинули.

“У роботі все просто зазвичай. Отримали завдання, виїхали, відпрацювали і сховались. У разі потреби виконуємо завдання кочуючої гармати, для виявлення вогневих позицій. Ми готові нищити росіян будь-де. Сьогодні ми на півдні «даруємо квіти», завтра буде наказ – вирушимо на інший напрямок. І так до повної перемоги!”- розповів старший офіцер батареї Максим.

В артилерійському підрозділі кожен на своєму місці. За словами захисників, рецепт успішної роботи 24/7 тому і наша артилерія набагато точніше працює, ніж у росіян, – це тому, що ми, як одна сім’я.

“Воює не техніка, воюють люди. Але ми тут усі заради однієї цілі – вільної України, тому інколи мені здається, що гармата швидше втомиться, ніж мої хлопці”, – додав наостанок «Уж».