“Асканія Нова” виживає за рахунок пожертв

З початку повномасштабної війни заповідник “Асканія Нова” точково підтримують друзі, волонтери та науковці: вони активно піднімають питання щодо стану парку серед спільноти та уряду. Інформаційна кампанія із закликом допомоги та залучення благодійних фондів трохи врятували ситуацію. Заповіднику надсилають переважно приватні перекази – від 20 до 5000 гривень. На ці гроші закуповують корм та паливо.

Станом на 13 липня, усі здійснені придбання за благодійні кошти відповідним чином задокументовані бухгалтерським відділом установи та оформлені через акти прийняття-здачі благодійної продукції.

З огляду на абсолютно реальні проблеми з електропостачанням, закупили також необхідні комплектуючі та полагодили дизельну електростанцію та придбали потужний мобільний генератор.

“Окрім воєнних дій та обстрілів, небезпеку для степу також становлять пожежі. За останні роки різко знизилась стійкість екосистеми до цього фактору. Висока ймовірність пожеж зберігається саме у літній період, пояснюють у парку. Серед причин – навмисні підпали на сусідніх територіях та перехід вогню у заповідні масиви. Тому в умовах окупації та відсутності пожежної техніки та бригад, можуть постраждати великі території, а разом з ними й тварини, які живуть у степах”, – зазначають працівники заповіднику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *