Бойовика з “ДНР”, що потрапив у полон на Херсонщині, посадили на 15 років

Бойовика з “ДНР”, який потрапив до полону в Херсонській області, посадили на 15 років. Про це повідомляє інформаційне видання МОСТ, посилаючись на вирок Святошинського районного суду міста Києва від 13 лютого.

Засуджений проживав на тимчасово окупованій території Донецької області. В лютому 2022 року росіяни оголосили мобілізацію. Биковський отримав повістку і добровільно прибув до військкомату.

“Биковський служив у складі незаконного збройного формування «народної міліція «ДНР». При цьому відкрито носив вогнепальну зброю і військову форму зразка збройних сил РФ із розпізнавальними знаками”, – йдеться в повідомленні.

Дев’ятого вересня 2022 року Биковський спільно з іншими 24 військовослужбовцями був направлений до села Правдине Білозерського району Херсонської області для створення фортифікаційних споруд. Старшим групи був поставлений кадровий офіцер ЗС РФ.

“До обов’язків Биковського на території Херсонщини входило чергування на блокпосту і охорона місця дислокації. Також він залучався до створення фортифікаційних споруд, рив окопи, а шостого жовтня потрапив у полон”, – йдеться в повдомленні.

Допитавши обвинуваченого і дослідивши матеріали, що характеризують особу, суд переконався у його винуватості.

  1. У державній зраді: переході на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 ККУ).
  2. У добровільній участі у незаконному збройному формуванні (ч. 7 ст. 111-1, ч. 2 ст. 260 ККУ).

У судовому засіданні чоловік визнав вину і дав показання.