Через підрив росіянами Каховської ГЕС сільськогосподарські землі на лівобережжі Херсонщини залишились без зрошення

На лівобережжі проходять відповідні канали: Північнокримський і Каховський, через які забезпечувалося зрошування для понад п’ятисот тисяч гектарів землі.

“Після деокупації ми залишимося з тим, що на цих територіях не можна буде займатися сільським господарством. Поодинокі будуть ферми, які матимуть свої свердловини. Близько 94% аграрних земель Херсонщини зрошень постачалися з цього каналу. Приблизно 74% земель Запорізької області залежали від цього каналу. 30% земель Дніпропетровщини були на зрошені цього каналу. В сумі це понад 500 тисяч гектарів землі”, – говорить Денис Марчук.

Україна втрачає близько 14% від загального експорту.

“Це той експортний потенціал, який давав нам можливість заробляти аграріям. Постраждають не тільки зернові. Дуже великі наслідки для молочнотоварних комплексів. За останні роки багато таких комплексів побудували. А вирощувати поголівʼя без силосу буде дуже важко. Постраждає і вирощування овочів. 35% забезпечення материкової території України борщовим набором йшло з Херсонської та Запорізької областей”, – каже Денис Марчук.