Через підрив Росією Каховської ГЕС затоплені 32 об’єкти з отруйними речовинами

Супутникові дослідження Greenpeace, показали, що були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади загалом – 32 об’єкти.

“Навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми. Особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати будуть змиватися вниз за течією, забруднюючи Чорне море і прибережні райони”, – йдеться у повідомленні.

Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії.

“Необхідно також дослідити забруднення важкими металами. Ґрунти та водойми можуть бути непридатними для виробництва продуктів харчування або, як джерела питної води протягом багатьох років, якщо їх не контролювати і, за необхідності, не відновлювати належним чином”, – сказав представник німецького Greenpeace хімік Манфред Сантен.

В організації зазначили, що наслідки для водних організмів у Каховському водосховищі та річці Дніпро будуть величезними. Це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин в цілому, а також забруднить їх ареал проживання.