Жителі Донеччини евакуйовують людей на затоплених територіях Херсонщини (фото)

Волонтер з Маріуполя допомагав рятувати людей з підтоплених і окупованих Росією Олешків на Херсонщині. А переселенці з Маріуполя зібрали 11 тонн гуманітарного вантажу. Історії про жителів Донеччини, які домагають тим, хто опинився в епіцентрі затоплення після підриву військовими РФ Каховської ГЕС, розповідає Суспільне.

Михайло Пуришев з Маріуполя Донецької області зібрав з різних куточків України “команду незламних”. Волонтери з початку російського вторгнення в Україну в найгарячіших точках допомагають людям.

Як жителі Донеччини допомагають херсонцям та тим, хто постраждав від підриву окупантами Каховської ГЕС

Останній тиждень волонтери рятують людей на Херсонщині. Працювати довелось в окупованих Росією Олешках. Люди продовжують сидіти на дахах і горищах будинків, чекаючи на порятунок. Російські рятувальні служби не надають допомоги постраждалим, військові відбирають човни, а вʼїзди та виїзди з Олешок закриті. Маріуполець Михайло Пуришев із товаришами зміг дістатися окупованого Росією населеного пункту не один раз.

“Евакуація з Олешок. Ризик повинен бути виправданий. Нам казали, що це неможливо, але це спрацювало. Нас не розстріляли і ми змогли забрати людей. Може, ми виглядали смішно, але люди з лівого берега евакуйовані”, – написав на своїй сторінці в Instagram Михайло Пуришев.

Як жителі Донеччини допомагають херсонцям та тим, хто постраждав від підриву окупантами Каховської ГЕС

“Ми вивезли з затоплених будинків окупованих Росією Олешків десятеро дітей, п’ять дорослих і собаку”, – поділився маріуполець-волонтер.

Тим часом, переселенці з Маріуполя згуртувалися і почали збирати допомогу жителям Херсонщини. В центри “ЯМаріуполь” вони приносять речі, продукти та все необхідне для допомоги.

“З першого вечора несуть гігієну, харчі, білизну, дитячий одяг, корм для тварин, діляться своїми продуктовими наборами. А ми вже в центрі тут все сортуємо і готуємо до відправлення, – розповідає головна адміністраторка центру “ЯМаріуполь Львів” Оксана Михайлишин.

Як жителі Донеччини допомагають херсонцям, що постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС

“Я виїхала в одному костюмі з Маріуполя, тому розумію, як складно тим людям, які так само зараз потребують всього. Ми пережили пекло і нам допомагали, тепер наша черга допомагати”, – переконана переселенка Поліна Миколаївна.

У цілому центри “ЯМаріуполь” у сімнадцяти своїх осередках зібрали понад одинадцять тонн допомоги, йдеться у Telegram каналі організації.