Черкаські волонтери врятували безпритульних собак із Херсона (фото, відео)

Черкаські волонтери врятували чотирьох собак із Херсона. Більшість тварин у прифронтовому місті приречені на голодну смерть, розповіла Суспільному волонтерка Вікторія Хамаза.

Жителька Херсона 64-річна пані Ольга опікується щонайменше двома десятками безпритульних тварин.

“Багіра, Рижик. Цих 13 собак і в тому будинку ще п’ять. І одна ще народила, не можу ніде знайти, вже все поле обійшла”, – розповіла пані Ольга.

Вона щодня їх годує, але прогодувати всіх не в змозі:

“Я каші варю. Тільки добре б мати ще й м’який корм, щоб підмішувати. А то ж я купую за свої гроші спинки та фарш”, – говорить жінка.

Аби врятувати тварин, частину з них черкаські волонтери евакуювали з міста. Понад чотири години в дорозі – і тварини потрапляють до свого нового дому – черкаського притулку “Друг”.

“Тут – четверо собак. Ось цього буквально від людей забрали. Рештою опікувалися херсонські волонтери, яким допомагали черкаські”, – розповіла волонтерка Вікторія Хамаза.

Деякі тварини хоч і бояться, але відразу йдуть до рук. А інші людей до себе не підпускають.

“Це в нас перша така дівчинка, евакуйована з Херсона. Їй дуже страшно, вона не знає, що з нею відбувається. А ця не підпускає до себе. Вона дає, щоб її погладили, але не дає, аби взяти її”, – говорить волонтерка.

Вівчарка Діна з автомобіля відразу потрапляє до свого нового господаря – пана Василя. Чоловік нещодавно втратив свого собаку і вирішив прихистити тварину з притулку.

“Оскільки цей собака загубив свого господаря і з тих районів, де тварині не було солодко, то чого не взяти дорослого собаку в нормальні умови, щоб він нормально жив. Хороший собака”, – прокоментував пан Василь.

Свої оселі тварини, як і люди, залишають вимушено. Але вони потребують якнайшвидшого порятунку.

“Цій вівчарці, яку ми забрали, близько чотирьох років. До нас підійшов господар і каже: ви забираєте тварин. Ми кажемо: так, але в нас заброньовані місця. Він розповів, що тварину немає чим годувати, і її вони виженуть, бо в неї більше шансів вижити на вулиці” – говорить Вікторія Хамаза.

Інші евакуйовані тварини нині на перетримці та отримують необхідне лікування. Та найбільше собаки чекають на турботливих господарів.