Чому РФ вдалося швидко окупувати південь України

Державне бюро розслідувань з’ясовує, яким чином війська РФ швидко просунулися з окупованого Криму півднем України. Про це пише Суспільне посилаючись на інтерв’ю виконувача обов’язків голови СБУ Василя Малюка.

“Здійснюється слідство, на сьогодні проводиться багато експертиз. Я не маю жодного права відкривати таємниці, то їхнє провадження. Ми не можемо порушити принцип таємниці слідства, разом з тим, наскільки мені відомо, слідство вже на завершальному етапі”, – зазначив він.

До окупації півдня дотичний і колишній керівник Кримської служби безпеки полковник Олег Кулініч, який проводив там антитерористичні навчання, не погодивши це з керівником антитерористичного центру при СБУ.

Влітку Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну спеціальну операцію, в результаті якої викрили та затримали колишнього начальника СБУ в Криму Олега Кулініча.

“Слідчі встановили факти співпраці затриманого з представниками спецслужб Російської Федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами. Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю”, –  повідомили у Бюро.