При обстрілах Херсона росіяни застосували боєприпаси запалювальної дії

Російські окупанти обстріляли Херсон, використовуючи навіть боєприпаси запалювальної дії. Про це пише Суспільне, кореспонденти якого побували на місці обстрілів.

Ракета влучила в житловий будинок. Розказує Євген Мірошниченко, його вітчим сидів на кухні і побачив, як через вікно в кімнату полетіла ракета. Від вибухової хвилі господар впав, але зміг самостійно вибратися з-під завалів. Зараз чоловік у лікарні.

“В лікарні сказали, що він народився у сорочці. У нього тільки два ребра зламано. На обличчі є подряпини. І на нозі є рана. Її перебинтували. Ходити може”, – розповідає Євген.

Майже одразу після вибуху зайнялася будівля. Її гасили понад три години. Будинок згорів повністю. Вибуховою хвилею також пошкоджені будинки навпроти. Посічені фасади, пошкодженні вікна, дахи майже в кожному будинку. Від цього обстрілу у мешканки Херсону Тамари Наболотної побило сонячні панелі.

“Я прийшла з роботи. Почала викладати продукти з сумки. Коли бачу, вибух сильний. А потім шматки ракети літають на подвір‘ї. І якесь полум‘я летіло. Це фосфор. Запах був одразу хімічний”, – згадує Тамара Наболотна.

Обстріляли і сусідні вулиці. На одній з-під землі стирчать залишки ракети. На інших від обстрілів виникли загоряння.

“Слід зазначити, що також сьогодні були застосовані боєприпаси запалювальної дії, які зроблені для того, щоб створювати пожежі. Саме тому маємо сьогодні багато домівок, які постраждали саме від цього виду боєприпасу і саме тому сталося десяток пожеж на вулицях Херсона”, – повідомив пресофіцер комендатури оборони міста Херсон Дмитро Плетенчук.

Війська РФ не припиняють обстрілювати місто, розказує керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. По житловим кварталам і об‘єктам інфраструктури гатить з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків.

“Є жертви серед цивільного населення. Минулої доби росіяни вбили одну людину, шість людей отримали поранення різного ступеня тяжкості”, – говорить Толоконніков.