ДБР повідомило про підозру заступнику директора Нацпарку на Херсонщині

Працівники Державного бюра розслідувань повідомили про підозру заступнику директора Національного природного парку «Нижньодніпровський», який передав російським окупантам майно Нацпарку. По це ДБР повідомило на своєму сайті.

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, відносно заступника директора Нацпарку до суду був направлений обвинувальний акт стосовно незабезпечення охорони водних ресурсів, внаслідок чого в Дніпрі було незаконно виловлено понад 157 тонн риби. Це спричинило збитки державі на суму понад 62 мільйони гривень.

“Чоловік з перших днів російської окупації області перейшов на бік окупантів та всіляко став допомагати становленню російського режиму. Він відразу віддав росіянам майно Нацпарку. Військовослужбовці РФ нанесли на маломірний флот свою символіку та використовували для патрулювання Дніпра та контролю Антонівського мосту. Також підозрюваний брав участь у створенні так званого «Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської області», що увійшов до складу окупаційної влади РФ та діє за російськими законами. Він готував нормативні документи фейкової установи, створював штатну структуру, агітував херсонців йти працювати до «департаменту». Фігурант справи співпрацював та виконував накази колишнього «міністра зв’язку ДНР» Віктора Яценка та «віце-губернатора Херсонської області» Губаревої”, – йдеться в повідомленні ДБР.

Наразі заступник директора Нацпарку переховується на тимчасово окупованій Росією частині Херсонщини. Йому повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Херсонська обласна прокуратура.