Херсонська паралімпійська призерка не припиняла тренування навіть під час російської окупації міста (відео)

Яна Лебєдєва – паралімпійська призерка, яка виїхала з окупованого росіянами Херсона рік тому. Наразі жінка тренується в Одесі. Суспільне поспілкувалось з херсонською спортсменкою.

Яна Лебєдєва на стадіоні в Одесі готується до майбутніх змагань Тренуватися спортсменка не припиняла навіть в російській окупації.

“Я тренувалась біля дому. Деякі сусіди вже повиїжджали, людей було менше. Тим більш я робила це і раніше. Тому ніяких питань не виникало. В центр міста ми з чоловіком не виїжджали. Все, що нам треба було приносили сусіди”,  розповідає Яна.

Яна тренуватись намагалась щодня. Її підтримував чоловік Михайло, він завжди виносив у двір український прапор.

“Нам не було страшно. Навпаки, багато автомобілів, що проїжджали повз, сигналили. Були й ті, що не сигналили”,  згадує Яна.

Яна та Михайло Лебєдєви рік тому виїхали на підконтрольну Україні територію. Зробити подружжю це вдалось з другої спроби. Дорога для двох людей на інвалідних кріслах без допомоги інших була складною.

“Нас за Херсоном зупинили російські окупанти. Перевірили документи. Потримали хвилин 15-20 і все-таки документи віддали й ми поїхали далі”, розповідає Яна.

Готуватися до змагань Яні Лебєдєвій допомагає Руслан Малашенко – тренер і директор Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи для дітей з інвалідністю. Тренер Яни змушений був залишитися на лівобережжі Херсонщини.

“Я з ним постійно на зв’язку. Пересилаю йому відео тренувань, обговорюємо. Він також метальник”,  каже Яна.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну минулого року Яна Лебєдєва не брала участі ні в яких змаганнях. Цього літа планує їхати на Чемпіонат України. Востаннє спортсменка виступала в Бахмуті взимку 2021 року.

“Вже тоді в суспільстві відчувалася деяка напруга. Але ми з’їздили, виступили, зайняли перше місце у штовханні ядра. Тепер наша ціль – це паралімпійські ігри в 2024 році. Будемо намагатися зайняти якомога вищі місця, щоб наш гімн і наш прапор підіймався якнайвище”,  каже Яна.

Яна Лебєдєва – українська легкоатлетка. Майстер спорту України міжнародного класу. Член збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Срібна призерка чемпіонату світу в Лондоні 2017 року в штовханні ядра. Срібна призерка світу 2019 року в метанні диска. Срібна призерка Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо з метання диска.