ДБР завершило розслідування щодо двох колишніх працівників колонії на Миколаївщині

ДБР завершило розслідування щодо колишніх працівників колонії на Миколаївщині, які допомагали російським окупантам незаконно утримувати херсонців в СІЗО. Про це Державне бюро розслідувань повідомило на своєму Telegram-каналі.
Працівники ДБР завершили спецрозслідування та скерували обвинувальний акт до суду, стосовно двох працівників Снігурівської виправної колонії у Миколаївській області, які після російського вторгнення в Україну почали працювати на російських окупантів.

“Після початку російської агресії проти України начальник дільниці та молодший інспектор Снігурівської виправної колонії добровільно перейшли на бік РФ. Вони перебралися до Херсону, де отримали посади в незаконно створеному російськими окупантами «управлінні служби виконання покарань по Херсонській області». Колаборанти виконували злочинні накази російських окупантів на посадах заступника начальника відділу з режиму та нагляду та інспектора відділу комунально-побутового забезпечення Херсонського слідчого ізолятора. Вони допомагали російським окупантам незаконно утримувати херсонців в СІЗО. Під час звільнення Херсонщини фігуранти повтікали разом з російськими окупантами на лівий берег Херсонщини”, – повідомляють в ДБР.

Наразі вони обвинувачуються у добровільному зайнятті посад в незаконних правоохоронних органах, створених російськими окупантами на тимчасово окупованій РФ території (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська обласна прокуратура.