Судитимуть дев’ятьох учасників незаконного збройного формування, серед яких ексголова СБУ

Судитимуть дев’ятьох учасників незаконного збройного формування, серед яких ексголова СБУ за катування цивільних на Херсонщині. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.
Прокурори Херсонської обласної та Херсонської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника незаконного збройного формування та восьми його учасників. Всі обвинувачені раніше працювали в правоохоронних органах.
“Під час тимчасової російської окупації Херсона, за підтримки військового командування Росії, створено незаконне збройне формування – «Державна служба безпеки Херсонської області». Формування стало аналогом ФСБ для окупованих Росією територій Херсонщини. Головна мета карального органу полягала в забезпечені відокремлення регіону від України та приєднання до складу РФ. Для цього учасники незаконного збройного формування виконували поставлені РФ завдання щодо придушення руху опору населення в регіоні та будь-яких проявів невизнання політики російської окупаційної влади. Очолив збройне формування колишній голова Служби безпеки України часів Віктора Януковича”, – йдеться повідомленні прокуратури.