Де херсонці можуть отримати гуманітарну допомогу

Херсонці можуть отримати крупи, макарони, консерви, засоби гігієни та одяг у центрах гуманітарної допомоги. Де їх знайти в місті та чи всі можуть отримати допомогу з’ясовувало Суспільне.

В Таврійському мікрорайоні, і декотрих будинках залишились лише пенсіонери. Допомоги потребують не лише продуктами, але й необхідні миючі засоби та теплі ковдри.

“Я ходила на Маяковського, 18 і дзвонила три рази на гарячу лінію, і дзвонила в Червоний хрест, але його якраз обстріляли. Сказали йти на Суворова, а там теж розбомблено”, – розповіла Алла Симоненко.

Разом з сусідами за допомогою ходили до організацій у своєму районі. Там отримували дещо з продуктів.

“Вівсянка, пшенична крупа, пшоно, цукор можуть дати. Обстріли, ходити нікуди не можна, пенсія маленька дуже”, – каже Алла Губа.

В один з пунктів роздачі гуманітарної допомоги в Суворовському районі міста прийшов Леонід Колєсніков і вже отримав продуктовий набір.  Продуктові набори роздають з 10:00 до 14:00. Великий продуктовий набір видається один раз на місяць. Продукти розкладають у сумки: п’ять кілограмів борошна, 500 г вівсянки, два кілограми макаронів, літр олії, сіль, цукор, банка фасолі, і вісім м’ясних консервів.

“На сьогоднішній день продуктових наборів надали близько двох з половиною тисяч. Ще получили півтори тисячі продуктових наборів, формуємо і будемо видавати” – розповіла відповідальна за гуманітарний центр Ірина Костинюк.

Продуктові набори та засоби гігієни роздають ще в одному центрі. Він теж належить до Суворовського району. Тут працює майже 15 людей. Щодня роздають 200-250 наборів,

“Кожного дня херсонці приходять до центру гуманітарної допомоги й можуть отримати продуктовий набір або засоби гігієни, заявки для цього не подаються, подаються тільки заявки від ОСББ, які приносять списки, ми їх проводимо через комп’ютерну програму, дивимось отримували люди допомогу чи ні. Потім ОСББ приїжджає та отримує цю допомогу”, – каже Тетяна Надточій.

Також у центрі можна вибрати собі одяг. Вперше в центрі Валерія Малахова. Тут отримала продуктовий набір – консерви, олію, макарони, борошно. Таких гуманітарних центрів у місті 20. Розміщували їх так, щоб охопити всі райони. Окрім того, гуманітарну допомогу херсонцям надають громадські організації та волонтери. Основні вантажі надходять від міжнародних донорів – фондів ООН, допомагають також великі підприємства, громадські організації та пересічні українці. Везуть не лише продукти й засоби гігієни, а й генератори, ліхтарі, постільну білизну, побутові речі.

“Волонтери з Рівного постійно приїжджають привозять дрова, вчора дві фури для Антонівки та Садового, сьогодні до Наддніпрянського”, – говорить заступник начальниці Херсонської міської військової адміністрації Антон Єфанов.

Деякі проблеми, виникають, а звідси – й затримки. Не вистачає робочих рук, тому постійно запрошують волонтерів, які б розносили допомогу. Також складнощі з транспортом, а відтак доставленням по місту.

“Людина реєструється безпосередньо між людиною і донором заключається угода і він отримує необхідну суму на місяць на цю групу товарів і зі своєю карткою може піти та купити що йому необхідно на даний час”, – каже Антон Єфанов.