Деокупована Антонівка під постійними російськими обстрілами та без електрики, газу і води (відео)

Жителі Антонівки на Херсонщині третій місяць без електрики, газу та водопостачання. Селище щодня обстрілюють російські військові. Як виживають люди та як боряться з побутовими проблемами дізнавалось Суспільне.

Людмила Фатєєва носить важкі ємності з водою щодня. Якби ж хоч іноді була електроенергія, то було б набагато легше.

“Що вам сказати – біда. Я знаю, що комусь гірше у 100 разів. Але хоча б погодинно світло вмикали, щоб ми з цими бочками не ходили”, – каже Людмила Фатєєва.

В селищі залишилися переважно пенсіонери, хворі та маломобільні люди. Жінка разом із сином з інвалідністю теж не виїжджає з Антонівки. Найголовніша проблема – це фінансова. Від літа жінка з сином не отримувала ні пенсії, ні виплати по інвалідності. Живуть коштом гуманітарної допомоги, яку роздають волонтери. Ще одна з причин, чому не може виїхати – догляд за тваринами.

“У мене була всього одна собака, а зараз у мене сім. У мене 15 котів, це не враховуючи, що я ходжу і всіх кого кинули підгодовую. Коли обстрілюють щодня, коли ракети летять, то кожен раз збираю сумку”, – говорить Людмила.

Залишається вдома і Людмила Нестеренко. Жінка доглядає сестру з інвалідністю. Попри те, що в селищі небезпечно, про виїзд навіть не думала. Людмила жаліється, що немає де сховатись від російських обстрілів. В листопаді під час одного з обстрілів, жінка травмувалась та зламала руку.

“У нас немає ні погреба, ні нічого. Ми просто сидимо на ліжку і чекаємо, як воно все пройде”, – розповіла Людмила Нестеренко.

Пані Людмила показує дрова, які тиждень тому отримала. Радіє, що ще місяць зможе опалювати будинок.

“Ці дрова я відібрала і ними можна зараз опалювати. Ті дрова треба порубати. Я думаю вистачить, залишився ж місяць зими. Може потепліє, а може вже закінчиться це пекло”, – каже Людмила.

Вулиці Антонівки порожні, люди намагаються зайвий раз з дому не виходити, в селищі не працюють магазини, розповідає місцева жителька і волонтерка Катерина Альохіна. Збираються люди лише тоді, коли привозять хліб і гуманітарну допомогу.

“На зараз в Антонівці не працює ні один магазин. Раптово хтось може заїхати та привести молоко або ще щось. Щоб скупитися треба їхати в місто. Автобуси ходять, але рідко. Людям страшно покидати свої домівки, бо обстрілюють і Антонівку і місто”, – розповіла Катерина Альохіна.

Багато будинків в Антонівці зруйновані, заселені лише 500. Ті, хто лишився, приглядають за майном сусідів, в селищі трапляються випадки мародерства.