Дев’ять місяців у заручниках РФ перебуває міський голова Голої Пристані з Херсонщини

Дев’ять місяців у російському полоні перебуває Голопристанський міський голова Олександр Бабич. Про це пише Суспільне.

З того часу інформації про його місце перебування обмаль. Розповідає журналіст Андрій Соков, який співпрацював з Бабичем. У вересні з Андрієм зв’язався співкамерник Олександра Бабича по Сімферопольському СІЗО та розповів, що тортур до полоненого не застосовують та годують.

“Намагались передати передачу через співкамерників, або через якихось знайомих у Сімферопольському СІЗО. Проте нібито передачу військові РФ брати не захотіли і просто сказали, що таких людей як Бабич у них немає. Це все що зараз нам відомо”, – каже журналіст.

За цей час рідні полоненого, з надією врятувати Олександра Бабича, звертались скрізь. Але і досі не знають чи перебуває він у списках на обмін.

“Багато спроб знайти інформацію і через народних депутатів, і через посадовців. Дружина зверталась до дипломатів, до послів. Бабич і Гола Пристань підтримували дружні стосунки з багатьма іноземними містами, зокрема литовськими. Було багато звернень, багато намагань, але поки результату немає”, – розповів Андрій Соков.

За словами голови правління “Крим SOS” Андрія Тільненка, повернути цивільних полонених на Батьківщину складне питання. На сьогодні близько 60 людей перебувають у різних СІЗО в Криму, декого вивозять на територію РФ.

“Для повернення з полону військових, є якась процедура обміну. Щодо цивільних немає, бо у нас немає цивільних полонених росіян. Відповідно українські цивільні полонені перебувають у росіян в статусі фактично заручників. Вони не є полоненими. Їх утримують не комунікуючи жодним чином з рідними та будь-якими державними органами”, – говорить Андрій Тільненко.