Дев’ятикласниця з Херсонщини посіла І місце у Міжнародному конкурсі з української мови

Учениця дев’ятого класу Новоолександрівського ліцею Херсонської області Вікторія Лисенко посіла перше місце у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Про це Суспільному повідомила директорка навчального закладу, вчителька української мови Оксана Швиденко.

Вони разом з Вікторією щороку готувались до конкурсу. Дівчина вже посідала призові місця на районному рівні, а минулий рік приніс для неї третій результат в області.

“Цьогорічний конкурс був особливий не лише для вчителів, а й для дітей. Важко було налаштувати Вікторію, яка разом з батьками прожила більше пів року в окупованому Росією селі, але навіть тоді вона продовжувала навчатися дистанційно”, – каже Оксана Швиденко.

Вікторія з мамою виїхали у Дніпропетровську область, вона навчається онлайн. Перше місце в третьому етапі конкурсі дівчина здобула 15 лютого.

“Її мати – вчителька української мови та літератури, з перших днів плела сітки, збирала допомогу для фронту, брат – студент військового вишу, майбутній офіцер, бабуся допомагала військовослужбовцям. Серце наповнене болем і гордістю за батька, який з перших днів у ЗСУ, на передовій отримав тяжке поранення”, – говорить вчителька Оксана Швиденко.

Вікторія, як і більшість дітей Херсонщини, зазнала душевних травм через війну, але по-справжньому зрозуміла ціну свободи й незалежності.

“Лише велика любов до України дає сил не стати перед ворогом на коліна, йти вперед, навчатися попри все і жити мрією про повернення додому”, – каже вчителька Оксана Швиденко.