Діти, яких росіяни вивезли з Херсонщини до Криму, безслідно зникли

Росіяни продовжують чинити злочини на території України. Причому роблять це дуже цинічно, обираючи жертвами найнезахищеніших та найслабших. Так, восени минулого року російські окупанти вивезли до Криму з тимчасово окупованої території Херсонської області майже дві тисячі дітей. Юних українських заручників росіяни використовували виключно з пропагандистською метою. Різні політики фотографувалися на тлі наших дітей, на камеру дарували їм зошити та ручки. Але насправді маленьким бранцям доводилося жити у неопалюваних приміщеннях. З ними погано поводилися. За свідченням місцевих жителів, дітей навіть могли піддавати сексуальному насильству. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив колишній представник президента України в Криму Борис Бабін.

В грудні 2022-го викрадених українських дітей вивезли з території Криму і дотепер доля дітей не відома.

“З осені 2022 року майже дві тисячі дітей, вивезених силою чи обманом з Херсонської області, перебували у п’яти таборах в окупованій Євпаторії, на базі захоплених в 2014 році українських дитячих санаторіїв. Росвяни незаконно намагалися використовувати дітей у власній пропаганді, начебто, як перевиховання малолітніх бандерівців, та заявляли про навчальний процес за російськими стандартами, але бажаних злочинних результатів, очевидно, не досягли. З листопада діти перебували у складних побутових умовах, мали істотні проблеми із харчуванням та теплими речами. Місцевими мешканцями повідомлялося про факти сексуального насильства над дітьми та про ймовірне вивезення силою окремих евакуйованих дітей до Чечні, як рабів”, – пише Борис Бабін.

Борис Бабін стурбований тим, що викрадені росіянами українські діти раптом перестали з’являтись на російському телебаченні.

“До грудня на російських телеканалах проходили різноманітні піар-акції за участю викрадених українських дітей. А потім пропагандистські ролики на цю тему різко зникли з телеефіру. Востаннє сюжет із нашими дітьми в Росії на екранах телевізора з’явився 16 грудня. В нас є інформація, що дітей із Херсонської області вже вивезли, але куди – не відомо. Мені відомо, що восени до таборів, де росіяни тримали українських дітей, як персонал забезпечення залучали місцевих мешканців. Але місцевим категорично було заборонено обмінюватися з дітьми будь-якими контактами. Коли юних бранців вивозили з Криму, росіяни пробовталися комусь із місцевих, що дітей доставлять у Московську область. Але вже минуло майже три тижні, а у відкритих джерелах так і не з’явилося жодної згадки про те, де сьогодні знаходяться маленькі херсонці”, – стверджує Бабін.