Доброволець Руслан Агаєв втратив обидві ноги на Луганщині
Молоде подружжя Мар’яни Савчук та Руслана Агаєва разом чотири роки. Вони мріяли жити довго та щасливо, разом працювати та виховувати маленьку донечку Злату. Але сталося зовсім не так. Російська армія окупувала їхню маленьку Батьківщину на Херсонщині, а вони вимушені були вибиратися з російської окупації та розпочинати життя заново на Івано-Франківщині. За декілька місяців Руслан пішов на фронт добровольцем, де отримав важке поранення та втратив обидві ноги. Подружжя продовжує разом боротися за щасливе майбутнє, але тепер вже в лікарнях та реабілітаційних центрах. Про те, як змінилося їхнє життя, виданню Свої.City розповіла дружина бійця Мар’яна.
“Наше спілкування почалося з того, що ми дуже незлюбили один одного. Він працював офіціантом в одному кафе, а я в іншому. Власниця була одна, але раніше ми якось не бачилися. Я прийшла в той заклад, бо там працювала моя подруга. Там ми вперше зустрілися з Русланом”, – згадує Мар’яна.
Але кохання – могутня сила. Тож неприязнь швидко змінилася на зацікавленість, що згодом переросла у великі почуття.
“А потім пройшов час: закохалися, почали зустрічатися, їздили на заробітки в Польщу, потім працювали та жили в Херсоні. Коли почався карантин, ми переїхали до моєї мами в село. Потім знову поїхали в Польщу. Там я завагітніла, тому повернулася додому, на Херсонщину”, – продовжує розповідь дівчина.
За декілька місяців до початку повномасштабної війни в Україні Руслан приїхав із Польщі, щоб побавитися із новонародженою Златою та забрати дружину за кордон. Але події 24 лютого 2022 року повністю перекреслили їхні плани.
“24 лютого, коли розпочалася війна, нам мала прийти віза. І скоро ми планували виїжджати, але так сталося, що не встигли. Ми пробули десь півтора місяця в російській окупації, а потім виїхали. Зупинилися в Івано-Франківській області у місті Яремче разом із батьками та маленькою донечкою”, – каже Мар‘яна Савчук.
За три місяці після евакуації 25-річний Руслан вирішив, що стане на захист країни, хоча й мав підстави не робити цього.
“Він не служив в армії, бо до 18 років у нього була група по інвалідності. Його не призивали на службу й після того, як цю інвалідність скасували. Але коли ми приїхали на Франківщину, Руслан вирішив, що йому треба йти добровольцем на передову”, – розповіла дружина пораненого військового.