Волонтери з Рівненщини відбудовують будинки зруйновані російськими обстрілами в деокупованому селі на Херсонщині (фото)

Волонтери з Рівненщини організовують поїздки на деокуповану територію Херсонщини у зруйноване Росією село Олександрівка. Частина з них займається будівельними роботами, решта – годуванням місцевих. Перед кожним візитом волонтери роблять заготовки для майбутніх страв, збирають гуманітарну допомогу та дрова. Про це пише Суспільне.

Будинок Світлани – один серед тих, який пошкодило внаслідок обстрілів російськими військами села Олександрівка.

“Через російські обстріли в селі, вцілілих будинків нема. Ми дуже вдячні хлопцям, які зробили дах. Вони залишили свої сім’ї, родини й, ризикуючи своїм життям приїхали сюди. Тут досі майже кожного дня лунають обстріли”, – сказала жінка.

Загалом відбудовувати село приїхали 160 волонтерів з Сарненського району. Частина з них займається будівельними роботами, решта – годуванням місцевих.

До тижневої поїздки у деокуповану Олександрівку волонтери готувалися майже два тижні: робили заготовки для майбутніх страв, збирали гуманітарну допомогу та дрова.

Частину гуманітарної допомоги вони отримали від міста Джексонвілл з американського штату Флорида. Частину контейнера займають іграшки, їх передав школяр з Америки, який з новин дізнався про початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну й вирішив збирати іграшки для українських дітей.

“Ми вже їх стільки роздали. Якщо зібрати всі, то точно контейнер прислали”, – зазначила волонтерка Надія Бричка.

Гуманітарну допомогу у селі Карпилівка місцеві збирають та передають переважно в регіони, де точилися бої.

Петро Мартинюк – один з тих волонтерів, хто їздить відновлювати будинки в деокуповані населені пункти. В Олександрівку поїхав вдруге.

“Ми один тиждень робили там дахи і ще залишилися матеріали, залишилися люди, які хотіли, щоб ми там доробили все. Там люди повиїжджали, але вертаються назад. Було там 900 дворів, то дуже зруйнували, лишилося шість цілих, а все решта – зруйновано. Повністю зруйнували й православну церкву”, – зауважив чоловік.

Наприкінці лютого 110 волонтерів з Рівненщини вже їздили в Олександрівку, тоді їм вдалося відновити 29 приватних будинків.

“Люди зі сльозами на очах приходили, а як того плову накидаєш – вони ту мисочку тримають і такі раді. Ті дахи, що ми лагодили, хто ж їм допоможе”, – додав Петро Мартинюк.

Готують їжу для жителів Херсонщини переважно на кухонних плитах та чанах.

“Нарізаємо, салати робимо, великі миски на салати, на картоплю. У чанах варимо чай, каву, даємо на сніданок, обід, вечерю. У нас є хлопчина молодий, 19 років, він високий ростом, то він на дворі готує у чанах, йому добре там мішати”, – розповіла кухарка Світлана Бричка.

Волонтери із задоволенням повертаються на деокуповану Херсонщину, аби допомогти місцевим.

“Коли перший раз поїхав, то хвилювалась, думала, а як воно буде, війна. Але як поїхала, то й другий раз хочеться. Просто побачити тих людей, щось допомогти. Порівнюєш зі своїм життям, як ти живеш”, – зазначила кухарка Валентина Антикало.