У Посад-Покровське повертаються люди, попри те, що там нема води, електрики та газу (фото, відео)

Посад-Покровське – село на межі Херсонської та Миколаївської областей. Зараз тут відновлюють електрику фахівці Чернівціобленерго. Відсутні в селі також вода та газ. Із майже тисячі будинків половину зруйновані повністю. Проте, попри все, люди продовжують повертатись до села. Чому люди повертаються в майже зруйноване село дізнавалось Суспільне.

Наталя Чорна повернулася до Посад-Покровського одразу після деокупації Херсона. Будинок її родини повністю не зруйнований, а ось оселя брата згоріла повністю. Зараз родина Наталі садить город та намагається повернутись до звичайного життя.

“У нас раніше був вдома полив, труби лежали аж до кінця городу. Але через те, що горів гараж, мотора немає, цей рік поливати не будемо”, – розповіла жителька села.

З села виїхали навесні минулого року, тоді змушені були і випустити худобу.

“Коли деокупували Херсон, в село приїхав син. Подивитись що там, а там корови посходилися до двору. Він зробив нам відео і каже, може тут є ваші корови. А там дійсно наші корови і телятка ще прийшли. І ми наступного дня поїхали”, – згадує Наталя Чорна.

Коли повернулись на подвір’ях та городах були ще снаряди, які залишили росіяни. Приходили сапери, розмінували та поставили позначки у дворах, де вже безпечно.

“Розмінували вже багато будинків. Люди повертаються і кожного дня приходять, записуються до нас. Ми цей список передаємо рятівникам і вони йдуть на ту адресу і перевіряють її”, – говорить заступниця старости Посад-Покровського Лариса Соколова.

Без води, електрики та газу. Чому люди повертаються у Посад-Покровське та як облаштовують свій побут

Воду в селі люди беруть з колодязів, також є бочка із технічною водою. З питною допомагають благодійні організації.

“Наша організація Project Hope була тут вже на третій день після деокупації Херсона. І з того часу ми підтримуємо всі звільнені території своїми мобільними медичними бригадами, а також питною водою для місцевих”, – розповів регіональний директор Project Hope Дорджио Трамбаторе.

На тиждень привозять по дві баклажки очищеної води на кожного. Воду привозять з Миколаєва.

Без води, електрики та газу. Чому люди повертаються у Посад-Покровське та як облаштовують свій побут

Під’єднати до електропостачання перших абонентів у Посад Покровському планують у травні. Зараз в селі працює лікарська амбулаторія, щотижня приїжджають медики з міжнародних організацій. Є Пункт незламності, де розгорнули Старлінк. Там діти можуть навчатись онлайн.

“Школу та дитсадок в селі розбомбили російські окупанти, сільську раду та будинок культури влада обіцяє відбудувати”, – розповіла заступниця старости Лариса Соколова.