Довоєнний Херсон зобразили на монеті

В Херсоні відбулася презентація першої пам’ятної медалі із серії, присвяченої містам героїв, – “Херсон – місто героїв”, про це повідомляють на сайті НБУ.

“Сьогодні саме в Херсоні ми представляємо пам’ятну медаль “Херсон – місто героїв”. На ній наші митці зобразили події, які тут відбувалися. Пригадуєте, коли один із мешканців Херсона виліз на бронетранспортер з українським прапором і довів, що ми не боїмося. Це давало надію країні. Усі наші перемоги мають бути закарбовані“, – прокоментував Андрій Пишний.

Дизайн пам’ятної медалі “Херсон – місто героїв”, розроблений художницею Наталією Фандіковою. Як повідомляє НБУ, на монеті відображаються краєвиди довоєнного Херсона.

Цією медаллю Національний банк України започатковує серію пам’ятних медалей, присвячених містам та їх мужнім жителям і захисникам, які проявили героїзм та стійкість під час відсічі збройній агресії рф проти України.

Довідково

Пам’ятні медалі реалізовуватимуть банки-дистриб’ютори Національного банку: АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”.

Пам’ятна медаль “Херсон – місто героїв ” виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування ‒ “спеціальний анциркулейтед”, тираж – до 100 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. – у 2022 році).