Набирають воду з калюж та готують їсти на вогні: як живуть в Херсоні. Фото

Росіяни, відступаючи з Херсона, підірвали водонапірну вежу, телевежу, випустили на волю в’язнів СІЗО. Тож у всьому місті немає світла й води, а з побутових зручностей є лише газ. Про це йдеться на сторінці BBC News Ukrainian.

“Мобільний зв’язок, енергія, вода – це все потрібно десь шукати”, – розповідає журналіст BBC Дмитро Власов. Він приїхав у рідне місто не по роботі, а зустрітися з сім’єю. “Грошей не знімеш, мобільного банкінгу немає, нас просто відкинуло назад у часі”, – каже він.

Щоб зв’язатися з колегами та друзями, у перші дні було простіше виїхати у бік Миколаївської області. Люди ходять із ємностями до Дніпра, набирають річкову воду і несуть її в будинки, щоб хоча б у туалеті був змив.

Магазини працюють далеко не всі – через брак електрики проблеми з холодильниками й касовими апаратами.

Тому багато стихійної вуличної торгівлі. Напередодні родина Дмитра купила шматок м’яса такої якості, на який у мирний час і не подивилася б. Але все, за його словами, налагоджується: з’являються генератори, ООН завозить гуманітарну продуктову допомогу, починають працювати відділення пошти.

“Кожен новий день трохи кращий”, – характеризує він ситуацію.

У центрі міста з’явилося живлення, термінали Starlink, тимчасові вежі українських стільникових операторів. Але часто зв’язок все одно “падає” під великим навантаженням – мешканці місяцями були відрізані від рідних і не можуть наговоритися.

Усі ці місяці жителі Херсона нічого не знали про стан справ на фронті. Знали лише те, що показували по російських телеканалах.

“Та й зараз основний спосіб отримати інформацію – все ще звичайні вуличні розмови: де є вода, де відкриті магазини з їжею та сім-картами, з которої комендантська година”, – розповідає Власов.

Фото EPA, Reuters.