Двох громадян України підозрюють в співпраці з російськими окупантами на Херсонщині

Двоє громадян України підозрюються в співпраці з російськими окупантами. Про підозру повідомлено ексдепутату Каховського району Херсонщини, який добровільно погодився співпрацювати з окупаційною владою РФ. А також, підозрюється в колабораційній діяльності ексочільниця відділу Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра.

“Підозрюваний прийняв запропоновану російськими окупантами пропозицію посісти посади так званого «начальника відділу міліції міста Каховка» в окупованому РФ районному центрі. На псевдопосаді він сприяв встановленню та функціонуванню російської правоохоронної системи та виконував вказівку Росії щодо придушення опору громадян у «підпорядкованому» йому районному центрі. Підозрюваний «забезпечував» громадський порядок, аби недопустити провокації з дестабілізації обстановки з боку місцевих проукраїнських активістів”, – йдеться в повідомленні СБУ.
Йому повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років. Наразі підозрюваний переховується від правосуддя на тимчасово окупованій Росією території Херсонщини.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури колишній начальниці відділу кадрового забезпечення Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Після початку повномасштабної російської агресії в Україні підозрювана підтримала дії Росії та впроваджений окупаційний режим. Вона добровільно погодилася працювати на окупаційну владу РФ на посаді так званого «начальника відділу управління персоналом та документального забезпечення» у незаконно створеному органі – Державне унітарне підприємство «Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області». Підозрювана займалася організацією формування штатного розпису псевдооргану та найму працівників, виконувала інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Їй обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.