Як на Херсонщині рятують безпритульних собак та котів (фото)

Від наслідків війни страждають не лише люди, а й тварини. Безпритульних тварин зараз дуже багато. Як у місті справляються з порятунком покинутих тварин, дізнавалось херсонське інформаційне видання «Гривна».

Від початку російськї окупації Херсонщини майже в кожному населеному пункті утворилися зграї покинутих собак, котів та інших домашніх тварин. Багато хто змушений був тікати від війни, не маючи змоги забрати із собою чотирилапого – залишали на знайомих, намагалися прилаштувати в притулки, а хтось просто відпускав тварин на вулицю.

Херсонка Наталія вже більше року опікується котом подруги, яка виїхала за кордон. Кіт став повноправним членом родини, тож йому пощастило набагато більше, ніж котам, які живуть у підвалі багатоповерхівки, де мешкає сім’я жінки.

“Ми їх підгодовуємо, як можемо. Нещодавно чоловік зібрав декількох підвальних котів і кішок і відвіз на стерилізацію. Добре, що в Херсоні сьогодні є така послуга, як безкоштовна стерилізація собак та котів та їхня вакцинація від сказу. Ми лише з котами змогли впоратися. Із собаками складніше, їх важче зловити”, – розповідає Наталія.

Безпритульних собак у місті дуже багато. Тож стерилізація – єдиний гуманний спосіб скоротити чисельність чотирилапих безхатьків у Херсоні. Проблема полягає в тому, як їх відловити.

Тварини, що опинилася на вулиці змушені виживати не лише в умовах відсутності їжі, але й під російськими обстрілами, які в Херсоні практично не вщухають.

Жертвами російських снарядів стають не лише люди, а й тварини, просто загибель, поранення, травмування чотирилапих не так помітні. Але про це добре знають у ветеринарній клініці «Мішан» у Херсоні, де лікують зокрема й поранених тварин. Завантаженість тут величезна, робота триває практично цілодобово, без вихідних.

При клініці діє притулок для тварин, і він критично переповнений. Сьогодні подібні заклади в Херсоні працюють на волонтерських засадах. Тож тільки завдяки допомозі від благодійних фондів, донатів від небайдужих людей вдається лікувати та утримувати в притулках собак і котів.

У херсонському притулку «Чотири лапи» сьогодні утримують понад 600 тварин. Одна з найбільших проблем у тому, що тварин майже не забирають у родини.

“До війни в нас було 350-400 тварин, і це був максимум, який ми могли утримувати. Але почалася війна, російська окупація, і сьогодні в притулку понад 600 котів і собак”, – розповіла засновниця притулку Яна Лущик.

Притулок справляється завдяки донатам від небайдужих та гуманітарній допомозі від благодійників. Проте, з часу деокупації міста в листопаді минулого року на території притулку так і не відновлене електропостачання, тож варити їжу для чотирилапих немає змоги.

“Сьогодні нам можна допомогти кормами, консервами, підстилками, пелюшками, засобами для обробки від паразитів. Постійно потрібні каструлі, миски – будь-які металічні ємності будь-якого об’єму”, – зазначає Яна.

Безпритульними тваринами в Херсоні сьогодні опікується чимало волонтерських організацій, притулків, благодійних фондів та просто небайдужих громадян. І все ж їх тисячі – чотирилапих, які потребують нашої допомоги. Ситуація наладиться, коли на Херсонщину почнуть повертатися люди – чотирилапих почнуть активніше розбирати в родини. А поки що жодних притулків не вистачить на ту кількість безпритульних тварин, яких покинули люди.