Двох херсонських колаборантів засуджено до 12 років тюрми

За публічного обвинувачення Офісу Генерального прокурора двох мешканців м. Херсон засуджено до 12 та 12 з половиною років позбавлення волі за колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Про це повідомляє Telegram-канал Офісу Генерального прокурора. 

Прокурори в суді довели, що засуджені в період дії воєнного стану, підтримуючи Росію, погодилися на пропозицію співпраці від керівництва російської окупаційної влади – «начальника головного управління Міністерства внутрішніх справ Херсонської області».

“Вони зайняли посади у цьому незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій Росією території Херсонщини. Перебуваючи на псевдопосадах, вони входили до складу так званих слідчо-оперативних груп. Отримавши від російських окупантів вогнепальну зброю та спеціальні засоби, засуджені виконували обов’язки нібито щодо розкриття злочинів. Насправді вони незаконно позбавляли свободи громадян України, які не погоджувалися з російською окупацією, проводили інші слідчі дії, на виконання вказівок керівників незаконного правоохоронного органу”, – йдеться в повідомленні Офісу.

Після деокупації Херсона, їх затримали правоохоронці в м. Херсон. До набрання вироком законної сили вони перебуватимуть під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося ГСУ СБУ.