Двоє мешканців Херсонщини підозрюються в колабораційній діяльності

Депутат районної ради з Херсонщини, який став окупаційним головою Новотроїцького підозрюється у колабораціонізмі.  Мешканка Херсонщини також підозрюється у колабораціонізмі, за те, що вона заперечувала збройну агресію РФ проти України. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Керівником Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру депутату Генічеської районної ради Херсонської області від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Підозрюваний, знаючи про агресивні воєнні дії РФ проти України та російської окупації Херсонщини добровільно погодився співпрацювати з РФ. У липні 2022 року він зайняв посаду так званого «голови Новотроїцької військово-цивільної адміністрації Херсонської області», про що особисто заявив на зборах з працівниками закладів освіти в захопленій росіянами будівлі місцевої адміністрації. ​Також підозрюваний неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих на підтримку дій Росії в Україні та російської окупаційної влади”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
За процесуального керівництва Генічеської окружної прокуратури триває досудове  розслідування, що здійснюється УСБ України в Херсонській області.

Разом з тим, за процесуального керівництва Бериславської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру місцевій мешканці у колабораційній діяльності (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

“У травні 2022 року жінка надала інтерв’ю РосЗМІ, в якому публічно заперечувала збройну агресію РФ проти України та закликала підтримувати рішення та дії Росії та її збройних формувань. Також вона брала участь в організованому представниками окупаційної влади РФ автопробігу та мітингу, присвяченому радянському святу. Автоколона рухалася у супроводі військової техніки ЗС РФ”, – йдеться в прокуратурі.

Досудове розслідування здійснюється Бериславським РВП ГУНП в Херсонській області.