Двом мешканцям Херсонщини вручено підозри за співпрацю з російськими окупантами

Повідомлено про підозру керівниці Верхньорогачицької лікарні на Херсонщині, яка пішла на співпрацю з росіянами та мешканцю Херсона, який поширював російську пропаганду та співпрацював з окупаційною адміністрацією РФ.

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур заочно повідомлено про підозру т.в.о. генерального директора медзакладу КНП «Верхньорогачицька лікарня» у співпраці з Росією (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрювана під час воєнного стану пішла на співпрацю з окупаційною владою РФ. Жінка очолила захоплену лікарню, яка згодом була перереєстрована за російським законодавством. На даній посаді жінка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, впроваджуючи політику російської окупаційної адміністрації. Також вона відкрила рахунок у незаконній банківській установі створеної Росією, видавала персоналу лікарні зарплату в рублях. Підозрювана добровільно передала майно медзакладів представникам окупаційної адміністрації РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюють слідчі УСБ України в Херсонській області.
Також за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру місцевому мешканцю у колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України).
“Наприкінці березня 2022 року підозрюваний почав займатися антиукраїнською пропагандою та публічно підтримувати російських окупантів. Він співпрацював з окупаційною адміністрацією РФ, брав участь у заходах, спрямованих на підтримку російського режиму. Також він неодноразово надавав інтерв’ю проросійським масмедіа та публікував відео, в яких возвеличував Росію та виправдовував дії російських окупантів в Україні”, – йдеться в прокуратурі.
Наразі досудове розслідування триває.