Двоє херсонців постануть перед судом через співпрацю з російськими окупантами

Один з них, під час російської окупації Херсона служив на посаді так званого «патрульного поліцейського». Інший – забезпечив їм втечу з Херсону через Дніпро.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Під час російської окупації Херсона підозрюваний зайняв посаду так званого «патрульного поліцейського» в незаконно створеному окупаційною владою РФ правоохоронному органі. Обвинувачений виконував вказівки росіян, для виконання яких отримав від представників спецслужб РФ вогнепальну зброю”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Правоохоронці затримали чоловіка в Херсоні. Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 15 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.
Тим часом, прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно іншого місцевого мешканця за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Обвинувачений співпрацював з представниками окупаційної влади РФ та російськими військовослужбовцями, надаючи їм послуги з водного перевезення. З наступом Збройних Сил України на Херсон, за його участі з правого берега річки Дніпро на лівий перевезено військовослужбовців РФ, представників спецслужб та окупаційної влади. Обвинуваченого правоохоронці затримали вже в деокупованому Херсоні”. – йдеться в прокуратурі.
Наразі він перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене йому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.