Ексголову СБУ Якименка російські окупанти призначили головою спецслужби окупованих територій Херсонщини

Колишнього керівника Служби безпеки України Олександра Якименка призначили головою спецслужби окупованих територій Херсонської області. Про це пише видання “Мост“.

На початку серпня писали, що Олександра Якименка зробили головою спецслужби окупованих територій Херсонської області. Тепер підтвердження цьому появилось в російському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Окупаційну спецслужбу зареєстрували 22 грудня 2022 року як “Державну службу безпеки Херсонської області”. Місцем її розміщення російські окупанти визначили будівлю Господарського суду області, на вулиці Театральній, 18, у Херсоні. Де перебуває сам Якименко невідомо. Російські окупанти та їхні фейкові чиновники залишили Херсон до повернення контролю над містом ЗСУ.

“Олександр Якименко є уродженцем Естонії та громадянином Росії, який служив у російській армії. Якименко працював у СБУ, був начальником управління в Севастополі до анексії Криму Росією. У 2011-2012 роках він 11 місяців був головою ГУ СБУ в Донецькій області.  Влітку 2012 року Якименка підвищили до посади першого заступника голови СБУ та очільника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. На початку 2013 року Олександра Якименка, з порушенням законодавства, призначили головою Служби безпеки України. На чолі з ним СБУ було залучено до спроб тодішньої влади придушити Євромайдан. Після втечі й усунення Януковича Якименко теж втік до Росії.

За причетність до спроб придушити Євромайдан Олександру Якименку повідомляли про підозру мінімум чотири рази – у 2014, 2015, 2017 та 2021 роках. В Україні він перебував під санкціями” – йдеться у виданні.