Експерти U-LEAD допомагають фахівцям громад Херсонщини складати паспорти місцевих програм

Зміни бюджетного законодавства та особливості фінансування бюджетних програм під час воєнного стану часто викликають питання у фахівців органів місцевого самоврядування. Експерти U-LEAD системно відслідковують новели законодавства та надають роз’яснення під час тематичних інформаційних сесій та консультацій. Про це пише Херсонське інформаційне видання МОСТ.

В ході чергової інфосесії особлива увага була приділена питанням фінансування бюджетних програм та складання паспортів при відсутності затвердженого бюджету, а також визначенню розпорядника коштів за умови запровадження військової адміністрації.

 “Відповідно до правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом МФУ №836, пaспоpт бюджетної пpогpaми визнaчaє мету, зaвдaння, pезультaтивні покaзники й інші хapaктеpистики бюджетної пpогpaми згідно з пpизнaченнями, встaновленими pішенням пpо місцевий бюджет. У разі неприйняття місцевого бюджету затверджується тимчасовий розпис місцевого бюджету на відповідний період. Відповідно паспорти бюджетних програм затверджуються після прийняття рішення про місцевий бюджет на відповідний рік”, – пояснила Вікторія Корецька, радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Херсонській області.

Паспорти бюджетних програм затверджують головні розпорядники коштів, які визначаються рішенням про місцевий бюджет. В разі запровадження військової адміністрації населених пунктів процедура не змінюється. Також експерти U-LEAD нагадали фінансистам громад про основні терміни щодо складання та затвердження паспортів бюджетних програм: 30 днів з дня набрання чинності рішення про затвердження місцевого бюджету – на розробку проектів паспортів бюджетних програм, 45 днів – на затвердження документу. Також  звернули увагу на зміни до наказу Міністерства фінансів України №836, зміст паспорту і зупинилися на тих моментах, які відображають особливості його окремих пунктів.

“Ґрунтовний підхід до розробки паспорту і визначення безпосередньо результативних показників дозволяє вдосконалити якість прийняття управлінських рішень, підвищити ефективність та результативність використання бюджетних коштів. Це основна мета філософії програмно-цільового методу”, – підкреслили спікери.