Херсонці в Тернополі, виготовляють окопні свічки для військових ЗСУ (відео)

Херсонські родини, які тимчасово живуть в Тернополі почали виготовляти окопні свічки для військових ЗСУ. Ідея виникла випадково, пропозицію подали в Telegram-каналі – “Херсонці Тернополя”. Наразі ініціативу виготовляти окопні свічки підтримали багато людей.

Альона разом з чоловіком і дітьми виїхала з Херсона до Тернополя у квітні. Відтоді намагається допомагати військовим. У школі, де тимчасово навчаються її діти, плете маскувальні сітки. Тепер долучилась ще й до виготовлення свічок. Робить це вперше в житті.

“Робиться ось така заготівля, це фітіль, а парафін розтоплюється в чайнику на електроплитці, коли він стає такою рідиною його заливає декілька разів. От ми залили тут ще є місця, щоб воно просочилось”, – каже Альона Севрюк.

Родина донатить, допомагає нашій армії, бо безпосередньо дуже багато знайомих та рідних перебувають на війні.

“Брат чоловіка служить і ми знаємо, що це важливо, це потрібно, тому що наші хлопці мали змогу хоч якось зігрітися або розігріти консерву”, – розповіла Альона.

Херсонець Руслан розповідає про технологію виготовлення окопної свічки. Волонтерством разом з дружиною і донькою займаються з перших днів війни. Через власний хаб збирають та відправляють гуманітарну допомогу в Херсон та херсонцям, які тимчасово живуть в інших містах. Допомагають і захисникам.

“Робимо, все, щоб допомогти людям та нашим військовослужбовцям. Вкладаємо в це і душевне тепло, котре так необхідне нашим захисникам, завдяки яким ми зараз живемо”, – говорить Руслан.

Людей доєдналося багато, тому вони почали збирати кошти та купувати матеріали, а також вивчати технологію виготовлення свічок в інтернеті.

“Вона горить близько шести годин. Можна навіть зігріти чай або воду на цих свічках. Або зазвичай просто зігрітися, бо холодна погода зараз, температура мінусова і наша робота трошки їм допоможе”, – каже Микола Лучка.

Першу партію свічок, а це більше сотні, відправлять новою поштою до Краматорська, далі їх повезуть в Бахмут.

“У Люби вже сто банок я так думаю будемо продовжувати цю роботу тим більше, що з’являються і в Руслана і в Жені нові ідеї, як зробити так, щоб можна було зразу сюди поставити алюмінієву чашку і вона зразу розігріється і буде довше. Я думаю ми й технології нові відпрацюємо і далі будемо продовжувати”, – говорить Микола.

Волонтерська діяльність не вперше об’єднує херсонців в Тернополі. До цього збирали кошти для придбання бензопил для херсонської територіальної оборони.

“Ми зібрали вісім тисяч гривень. Руслан і Оля Демченко купили їх та відіслали в Херсон”, – розповів Микола Лучка.

Кожна виготовлена свічка – це невеличкий особистий внесок у перемогу, всіх тих, хто зараз вимушено перебуває в Тернополі і чекає на повернення додому.