Гауляйтер села Новорайськ сприяв розселенню російських окупантів у покинутих домівках місцевих на Херсонщині

Судитимуть так званого гауляйтера села Новорайськ. Він сприяв розселенню російських окупантів у покинутих домівках місцевих на Херсонщині. Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Бериславського району за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Чоловік під час тимчасової окупації Росією Херсонщини співпрацював з окупаційною владою РФ. Він добровільно займав посаду так званого «голови Новорайської сільської ради ВДА Бериславського району Херсонської області». Як «очільник» села він облаштувався у захопленій адмінбудівлі сільської ради та активно виконував покладені на нього російською окупаційною владою завдання. Погрозами обвинувачений намагався схилити місцеве населення до співпраці з Росією. Він розпоряджався про перехід суб’єктів господарювання села на російську систему реєстрації та оподаткування. Також схиляв їх до ведення розрахунків в російських рублях. Чоловік сприяв розселенню військовослужбовців збройних формувань РФ у вимушено покинуті місцевими будинки та квартири”, –  йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачений перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене обвинуваченому загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.