Посівна цього року на Херсонщині буде складною (відео)

Посівна цього року на Херсонщині буде складною. Наразі відпрацьовуються шляхи розв’язання проблем з Української аграрною радою, бо без державної підтримки херсонські фермери не зможуть працювати. Про це на брифінгу в Media Center Ukraine розповів перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

“По-перше, не вся територія перевірена на міни та боєприпаси, які не розірвалися. Це дуже великий ризик для людей, які будуть працювати на цих земельних ділянках. По-друге, російські окупанти пограбували все, що тільки можна – вивозили сільськогосподарську техніку, вивозили цілі виробничі лінії обробки сільськогосподарської продукції. Матеріальна і технічна база фактично знищена. І для того, щоб це відновити потрібен час і підтримка з боку держави”, – сказав Соболевський.

Він сподівається, що буде продовжена пільгова кредитна програма для фермерів Херсонщини і називає досягненням, що наші фермери не повинні сплачувати кредити по майну, яке було знищене або суттєво пошкоджено під час російської окупації.

“Є питання по лізингу. Його також треба розв’язувати, бо якщо ми хочемо, щоб у нас збереглися фермерські господарства, потрібно допомогти. Самі вони не всі зможуть пройти цей шлях”, – сказав Соболевський.