Гауляйтером Присиваської громади на Херсонщині став Сергій Кліщевський, а його дружин, «очолила» сільську школу

З перших днів повномасштабної війни Росії з Україною співпрацює «голова» Присиваської територіальної громади Каховського району Херсонської області Сергій Кліщевський. Він став гауляйтером села і допомагає росіянам грабувати свою ж громаду і розселяти їх до будинків односельців. На бік РФ перейшла також і його дружина, депутатка Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу» Аліна Кліщевська. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

“Голова Кліщевський Сергій Олександрович, 10 липня 1976 р. н., з самого початку російської окупації перейшов на бік РФ. Він допомагає російським військовим розселятися в будинках односельців, які були змушені виїхати з російської окупації. Разом із росіянами він грабує майно громади, організовував «референдум» щодо «приєднання» Херсонської області до Росії і причетний до викрадень місцевих жителів”, – повідомляють мешканці Присиваської громади.

Про співпрацю Сергія Кліщевського з Росією повідомляють і окупаційні Telegram-канали. Зокрема, він 19 грудня 2022 року відкривав святкові заходи на честь «святого Ніколая Чудотворця» і запалив «святкову ялинку» біля Григорівського сільського будинку культури.

Перейшла на бік РФ і його дружина Кліщевська Аліна Юріївна, депутатка Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу». Вона очолила так зване «Державна бюджетна освітня установа Херсонської області «Григор’ївська школа Чаплинського муніципального округу». Запис про його державну реєстрацію в російському реєстрі юридичних осіб з’явився 16 березня 2023 року. В ньому вказано, що Аліна Кліщевська має громадянство Російської Федерації.

Про співпрацю подружжя Кліщевських з російськими окупантами раніше повідомляв заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. За його словами, російським окупантам за підтримки цих колаборантів вдалося відкрити місцеву школу.

“Викладачем фізики, інформатики та за сумісництвом завучем та класним керівником у школі став Іван Янович, родич Сергія Кліщевського. Колишній начальник відділу освіти Присиваської сільради Євгеній Корнієнко «викладає» географію та є «наставником» учнів п’ятого класу. Грабовецька Ірина Василівна, єдина вчителька школи, яка пішла на співпрацю, вчить тепер у дві зміни в третьому та четвертому класах. Погодилась викладати за «російськими програмами» в Гаврилівці вчителька математики зі Строганівської школи Гаврилюк Світлана Валентинівна. Дітей до Григорівки возять з Павлівки, Строганівки та Першокостянтинівки. Усього назбирали 105 учнів”, – повідомив Сергій Данилов.

Так званою «заступницею директора» з господарчої частини Григорівської школи стала Янович Олена Іллівна, яка раніше жодного відношення до школи не мала.

Гауляйтером так званого «Чаплинського муніципального округу» Каховського району російські окупанти призначили громадянина РФ, військового з Волгоградської області Олександра Хлюстова. Він «починав» з посади заступника гауляйтера, але був головним «смотрящим» за цим регіоном Херсонщини.