Голові Центробанку РФ повідомили про підозру в запровадження російської валюти в Херсоні

Служба безпеки продовжує викривати злочини російських високопосадовців, які причетні до розв’язання та ведення війни проти України. В результаті слідчо-оперативних дій СБУ зібрала докази участі голови Центрального банку РФ Ельвіри Набіулліної у фінансуванні військових угруповань країни-агресора. Про це повідомила Служба безпеки України.

Саме вона організувала запровадження російської валюти в тимчасово захоплених районах півдня та сходу України.

“Для цього вона дала вказівку щодо відкриття філії підконтрольної Кремлю, на базі захоплених відділень українських фінустанов. А також голова російського Центробанку сприяла місцевим окупаційним адміністраціям РФ у блокуванні обігу гривні. Щоб реалізувати це, Росія заборонила на захоплених територіях проведення електронних операцій та готівкових розрахунків у гривні, а також унеможливив інкасацію української валюти”, – заявили в повідомленні СБУ.

За даними слідства, отримані таким чином грошові надходження до бюджету РФ були спрямовані на фінансування потреб воєнно-промислового комплексу та окупаційних угруповань.

На підставі доказів СБУ голові Центробанку Росії повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 110 (умисні дії, вчинені представником влади, за попередньою змовою групи осіб, з метою зміни меж території та державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення фігурантки у міжнародний розшук.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.