Громадянину РФ повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність України

Громадянину РФ повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність України. Громадянин Росії став, так званим, «головою ВДА Каланчацького округу» на Херсонщині. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Скадовської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру громадянину РФ у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).
“В липні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, підозрюваний прибув на тимчасово окуповану Росією територію Скадовського району та став так званим «головою ВДА Каланчацького округу». Задля утвердження російської окупаційної влади підозрюваний вказував військовим РФ на патріотично налаштованих громадян та працівників органів влади, до яких російські окупанти застосовували психологічний та фізичний тиск, аби схилити їх до співпраці. Окрім цього, спрямовуючи зусилля на зміну території та державного кордону України, підозрюваний сприяв проведенню незаконного референдуму щодо виходу території Херсонщини зі складу України та приєднання до РФ.
Також, беручи участь у прокремлівському форумі, підозрюваний заперечував існування України та висловлювався у підтримку дій Росії”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюють слідчі УСБ України у Херсонській області.