Херсонці розповіли, як зустрічатимуть Новий рік

Російська армія не припиняє обстрілювати звільнений Херсон. Але жителі, які там залишаються, налаштовані святкувати Новий рік попри російську агресію. Про незламних херсонців написало Радіо Свобода.

Продавці на базарі зізнаються, що цього року покупців разів у п’ять менше у порівнянні з минулим роком. Купують переважно продукти першої необхідності .

“Яблука в останню чергу беруть, тому що картопля, морква, буряк йдуть у першу чергу. Мандарини, виноград рідко, але купують”, – розповів продавець Максим з ринку в Херсоні.

За його словами, овочі до новорічних днів подорожчали:

“Бо продукти всі були з лівобережної сторони Херсонщини. А зараз все це зі Львова. Мандарин – від 70 гривень за 1 кг, груша – 50 і 60 гривень”.

Жителі Херсону переконані, що окупанти навмисно намагаються зіпсувати українцям свята.

“З огляду на те, що російські військові роблять все, щоб ми злякалися, щоб ми не раділи, щоб ми не підтримували одне одного, а ми будемо робити навпаки. Поставимо штучну ялиночку, спечу пиріг. Хай свято буде всупереч, всупереч усьому”, – сказала жителька Херсону Тамара.

Жінка зізнається, що, цього року зимові свята будуть більш скромніші. Але вона переконана, що залишати місто не можна.

“Знаєте, ті речі, які до війни мали значення, для нас зараз втратили сенс. Але, якщо ми всі виїдемо, то згине місто. Заради чого тоді були всі ці жертви, якщо ми зараз усі звідси поїдемо?! Ми будемо чекати, будемо відбудовувати Херсон. Ми навіть під обстрілами будемо вітати одне одного”, – додала жителька міста.

Ще один містянин Дмитро каже, що багато його сусідів повиїжджало, тому Новий рік чоловік планує зустрічати з домашніми тваринами. Залишати Херсон він також категорично проти.

“Нікуди я не виїжджав. Я буду тим останнім херсонцем, хто поїде та погасить за собою світло. Я буду, мабуть, сам зустрічати Новий рік, зі мною два коти. Солодощі будуть у мене, якийсь тортик собі куплю. Я просто сяду, підніму склянку компоту”, – сказав херсонець
Чоловік все ж сподівається, що новорічні дні будуть більш спокійними.
“Мені так би хотілося, щоб усі трошечки розслабилися, ніхто не стріляв, щоб артилеристи кудись пішли, по чарці собі налили. Я дуже хочу, щоб це був спокійний місяць”, – поділився Дмитро.