Звільнені громади Херсонщини та Миколаївщини отримають по два мільйони гривень

Сім територіальних громад на Херсонщині та чотири громади на Миколаївщині отримають від програми USAID DOBRE на відновлення по два мільйони гривень. Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника керівника програми Максим Бурдавіцин під час пресконференції виданню IPC-Геніченськ.

“За ці кошти будуть закуповувати обладнання, яке дозволить громадам швидше відновитися та відновити послуги для громадян. В тому числі, це обладнання для облаштування укриттів, обладнання для шкіл, щоб можна було запустити шкільну освіту, в тому числі онлайн. Альтернативні джерела енергії, щоб можна було безперебійно працювати – це генератори, сонячні панелі. Обладнання для того, щоб можна було запустити водопостачання в громаді: насосне обладнання, станції керування цим обладнанням тощо”, – зазначив виконуючий обов’язки заступника керівника програми.

На Херсонщині допомогу отримають наступні громади: Новорайська, Станіславська, Кочубеївська, Високопільська, Музиківська, Нововоронцовська та Великоолександрівська. На Миколаївщині – Баштанська, Галицинівська, Вознесенська та Снігурівська.

Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це шестирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма займається наданням допомоги територіальним громадам України.

Міжнародні організації та програми матеріальної допомоги від країн-партнерів продовжують свою діяльність з відновлення Херсонщини та Миколаївщини. Так, в смт Архангельське та селі Борозенському, що в Бериславському районі на Херсонщині, у рамках допомоги від міжнародної некомерційної гуманітарної організації “Лікарі без кордонів”, встановлено модульні майданчики де базуються медпрацівники. Волонтери цієї організації провели на Херсонщині понад 3000 медичних консультацій та понад 1500 психологічних сесій.