Херсонці взяли участь в громадському обговоренні питання виділення земельної ділянки в Івано-Франківській громаді

Представники Херсонського хабу в Івано-Франківську взяли участь в громадському обговоренні питання відведення земельної ділянки в Івано-Франківській громаді з метою спорудження нового житла для внутрішньо переміщених осіб за рахунок європейського гранту на суму девять з половиною мільйонів євро. Відповідна інформація була поширена на сторінці Херсон Нескорений в Facebook.

Херсонський Хаб в Івано-Франківську – це громадське об’єднання активістів з Херсонщини, які опікуються питаннями допомоги внутрішньо переміщеним особам. Зазначимо, що питання виділення цієї земельної  ділянки набуло широкого суспільного розголосу через незгоду деяких місцевих активістів і жителів сіл Хриплин та Микитинці у локальному розміщенні ВПО саме в їхніх громадах.

Причини, серед інших, були оголошені такі:

  • ця земельна ділянка знаходиться в промисловій зоні і непридатна для життя людей;
  • не враховано думку місцевих жителів на інтеграцію до них ВПО;
  • міська влада не шукала альтернативні варіанти в інших кращих місцях;
  • не вирішено спочатку давні інфраструктурні проблемні питання цих сіл, а кошти витрачають на інше;
  • будівництво житлового сектору зупинить відновлення промислових підприємств, які знаходяться поруч;
  • земельна ділянка є ласим шматком для кулуарних бізнес інтересів;
  • недостатньо місць в місцевих школах і дитсадках для дітей ВПО.

Херсонський Хаб в Івано-Франківську стоїть на чіткій позиції, що єврогрантові проєкти обов‘язково мають реалізовуватися, як задля іміджу України, так і з метою вирішення актуальних проблем вимушених переселенців, які втратили своє житло через збройну агресію РФ. Крім цього, вказаний проєкт дозволить здійснити додаткові інвестиції в економіку громади й підтримати місцевий бізнес.