Викраденого в Херсоні під час російської окупації Павла Запорожця вимагають визнати військовополоненим

Українець, викрадений у Херсоні та вивезений до Криму, ветеран АТО Павло Запорожець має бути визнаний військовополоненим, а справа має розглядатись у рамках третьої Женевської конвенції. Про це на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону заявив його адвокат Олексій Ладін. Про це повідомила Кримська провозахисна група.

“Слідство ФСБ Росії та прокуратури вважає, що Павло вчинив замах на міжнародний терористичний акт. Насправді, Запорожець, будучи чинним військовослужбовцем Збройних сил України в ході виконання бойового наказу, спробував вночі з восьмого на дев’яте травня 2022 року поставити вибуховий пристрій на шляху прямування військового патруля Збройних сил РФ у м. Херсоні, однак при спробі це зробити близько 3:00 був затриманий”, – повідомив Ладін.

Захист Запорожця наполягає, що вибух мав статися у нічний час, що з огляду на період дії комендантської години виключає загрозу для мирних жителів. Херсон – територія України, через що перебування там громадян Росії виключається через закон. Вибуховий пристрій повинен був бути закладений точно на шляху маршруту військового патруля. Якихось наслідків від дій Запорожця не настало.

“У зв’язку з цим захист вважає: єдине законне рішення у справі – припинення кримінального переслідування Запорожця та утримання його відповідно до положень, регламентованих III Женевською конвенцією Про поводження з військовополоненими (документ про те, що Запорожець є військовослужбовцем і Україна визначила його статус, як військовополоненого залучено до матеріалів кримінальної справи)”, – наполягає Ладін.

Як повідомляла КПГ раніше, у Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону розпочався судовий процес щодо Павла Запорожця, якого звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 30 (замах), ч. 1 ст. 361 (акт міжнародного тероризму) КК РФ. На попередньому засіданні другого лютого Павлу Запорожцю продовжили термін утримання під вартою на пів року.